Posted on: 24 sausio, 2020 Posted by: admin Comments: 1
Juodoji arbata

Juodoji arbata yra populiariausia arbatos rūšis už Azijos ribų. English Breakfast ar Earl Grey taip pat yra juodosios arbatos. Tuo metu Kinijoje ar Japonijoje, pasakius “arbata”, žmonės instinktyviai galvoja apie žaliąją arbatą.

Taigi kuo skiriasi šios arbatos rūšys? Kodėl juodoji arbata yra tokia populiari Vakaruose?

Juodosios Arbatos Kilmė

Darjeeling arbatos plantacija, XIX amžius

Yra sutariama, kad arbata atsirado Kinijoje ir iš ten paplito į kaimynes regiono šalis bei kitus žemynus. Visgi Azijoje dažniausiai geriama žalioji arbata – įskaitant per arbatos ceremonijas. Vystantis prekybai ir arbatai plintant į kitus žemynus, buvo pastebėta, kad juodoji arbata geriau išsilaiko per ilgas keliones. Ji nepraranda gaivumo, aromato ir skonio, kas būdinga žaliajai arbatai. To priežastis paprasta – juodosios arbatos yra labiau oksidavusios nei žaliosios.

Pirmieji arbatą į Europą atgabeno Olandai – 1610 metais. Arbata pasiekė Angliją kiek vėliau – 1658 metais ir per sekančius 150 metų išpopulairėjo tiek Anglijoje, tiek jos kolonijose Amerikoje. Įdomu tai, kad vidutinis anglas 1800 metais suvartodavo po 1 kg arbatos ir 8 kg cukraus. Manoma, kad atsiradusi mada saldinti arbatą išaugino juodosios arbatos paklausą, nes ji labiau dera su cukrumi nei žalioji.

Dar vienas didelis šuolis arbatos produkcijoje įvyko atradus Camellia Sinensis Assamica atmainą Indijos Asamo regione. Buvo pastebėta, kad ši atmaina žymiai geriau tinka stiprių juodųjų arbatų gamybai, kurių paklausa kaip tik ir augo. Kadangi tuo metu Indija buvo Britanijos kolonija, anglai pradėjo kurta arbatos plantacijas Asamo ir Darjeeling regionuose bei eksportuoti šias arbatas į Angliją. Darjeeling ir Asamo arbatos ir šiais laikais yra žinomiausios indiškų arbatų rūšys.

Juodosios Arbatos Gamyba

Kaip jau užsiminta mūsų įvadiniame straipsnyje apie arbatą, juodosios arbatos gali būti gaminamos vienu iš dviejų metodų:

  1. Klasikiniu, kuomet arbata yra skinama rankomis, o arbatos lapeliai išlieka nesusmulkinti / nesulaužyti. Nuskinti arbatos lapeliai yra džiovinami, susukami, paliekami oksiduotis ir galiausiai kepinami, kad oksidacija sustotų.
  2. CTC (crush-tear-curl) metodu, kuris yra žymiai greitesnis ir pigesnis. Arbatos lapeliai yra skinami naudojantis mechanikos pagalba ir supilami į maišykles. Maišyklėse arbata yra smulkinama, o ne sukama kaip tradiciniame metode. Susmulkintos arbatžolės oksiduojasi žymiai greičiau ir sukuria vientisą, stiprų juodosios arbatos skonį.

Arbatos Oksidacija

Vienas iš pagrindinių žingsnių arbatos gaminimo procese yra oksidacija. Nuo to, kiek arbatžolėms leidžiama oksiduotis, priklauso ir kokios rūšies (žalioji, juodoji, ulongo) arbata gausis. Gaminant juodąją arbatą, arbatžolės pereina pilną oksidacijos procesą prieš jas apdorojant karščiu ir išdžiovinant. Šio proceso metu deguonis veikia arbatžolių lasteles ir paverčia žalius lapelius į juodus ar tamsiai rudus. Būtent oksidacijos metu juodoji arbata įgauna jai būdingus skonius – salyklo, vaisių ar net dūmų.

Tuo tarpu žalioji arbata yra beveik neoksiduojama, todėl išlaiko lengvesnį skonį ir spalvą – dažnai žolės, augmenijos. Ulongai yra tarpinis variantas tarp žaliųjų ir juodųjų arbatų, o jų oksidacija sieka tarp 10% (pvz. mūsų pouchong ulongo arbata, kuri yra žymiai artimesnė žaliosioms arbatoms) iki 60 – 70%.

Juodosios Arbatos Atmainos

Canellia Sinensis Assamica

Nors visos arbatos gaminamos iš to paties augalo (Camellia Sinensis), šis turi daug atmainų. Viena iš populiariausių juodosios arbatos gamybai naudojamų camellia sinensis rūšių yra Camellia Sinensis Assamica. Ši rūšis atrasta Indijos Asamo regione (pagal jį ir pavadinta), turi didesnius lapelius ir auga šiltame, drėgname klimate.

Camellia Sinensis Sinensis yra atmaina paprastai naudojama gaminti žaliosioms ir baltosioms arbatoms. Ji pasižymi mažesniais lapeliais ir yra paplitusi Kinijoje. Ši camellia sinensis rūšis prisitaikė augti saulėtuose, sausesniuose regionuose pasižyminčiais vėsesniu klimatu. Ji puikiai tinka auginimui kalnuose, nes yra atspari šalčiui.

Iš šių pagrindinių Camellia Sinensis tipų atsirado šimtai hibridinių, pritaikytų skirtingiems auginimo regionams.

1 people reacted on this

Leave a Comment