Posted on: 4 vasario, 2020 Posted by: admin Comments: 0
arbata ir maistas

Arbata savo skonių palete yra ne mažiau sudėtingas gėrimas nei vynas. Skirtingiems regionams, skirtingiems arbatų tipams būdingi vis kitokie niuansai. Todėl kaip ir vyną, arbatą galima ir netgi reikėtų derinti su tam tikru maistu, kad sustiprinti tam tikras šio gėrimo savybes. Žemiau mes pateikiame savo pasiūlymus, bet svarbiausia taisyklė – bandykite skirtingus derinius kol atrasite sau patinkančius variantus!

Angliško Stiliaus Pusryčiai ir Raudona Mėsa

Prie angliškų pusryčių tinka stiprios juodosios arbatos

Tradiciniai angliški pusryčiai yra pakankamai sunkus maistas – šoninė, dešrelės, kiaušiniai, pupelės. Todėl mūsų organizmui reikia pagalbos juos virškinant. Čia puikiai pasitarnauja tradicinė juodoji Asamo arbata iš Indijos. Ceilono (Šri Lankos) ar Kenijos juodosios arbatos pasižymi tomis pačiomis savybėmis kaip Asamo, o iš šių arbatų maišomos pusryčių arbatos (pvz. English breakfast, Irish breakfast) yra ypač populiarios Britanijoje. Dėl savo skonio savybių, šios arbatos puikiai dera netik su sočiais angliškais pusryčiais, bet ir su raudona mėsa.

Lengvesni Patiekalai ir Desertai

Tokius patiekalus kaip žemyniniai pusryčiai, kiaušiniai, žuvis ir paukštiena puikiai papildo indiškos Darjeeling juodosios arbatos bei tamsūs ulongai. Regionuose, kurie tradiciškai vartoja daug žuvies patiekalų ir salotų (Japonija, Taivanas) populiarios tradicinės žaliosos Sencha arbatos bei šviesios ulongo arbatos. Ir tai nėra sutapimas – šios arbatos papildo maistą bei atgaivina. Jei jūs mėgstate jūros gėrybes, išbandykite vieną iš mūsų turimų ulongo arbatų.

Prie desertų, ypač šokoladinių, tradiciškai geriamos juodosios arbatos – jazminų, Golden Monkey ar Asamo. Šios arbatos taip pat atgaivina po pietų bei suteikia reikalingą kofeino dozę pabaigti darbo dienai.

Kiti Patiekalai bei Vakarienės

Mėgstantiems aštrius patiekalus patiks Asamo, Ceilono, Keemun ar Lapsang Souchong juodosios arbatos arba Darjeeling ir Long Jing Dragon Well žaliosios arbatos. Šios arbatos turi išsiskiriančius skonius ir puikiai derės prie maiste esančių prieskonių.

Po vakarienės rekomenduojame gerti arbatas, kurios neturi kofeino – rooibos, žolelių ar vaisines. Rooibos arbatos yra švelnios, saldaus skonio, todėl nuramina organizmą prieš miegą. Žolelių arbatų yra pačių įvairiausių, todėl reikėtų išbandyti kelis variantus ir atrasti sau patinkantį skonį.

Leave a Comment