Ulongo arbata ir jos nauda sveikatai

Manoma, kad ulongo pavadinimas kilo iš kinų kalbos žodžio “wulong”, reiškiančio juodąjį drakoną. Ir iš tiesų, tamsūs, stipriai oksiduoti ir susukti į įvairias formas ulongo arbatos lapeliai gali priminti šią mitinę būtybę. Kita legenda pasakoja apie kinų ūkininką Wu Liang, kuris ulongo arbatą atrado netyčią ir ją pavadino savo vardu. Ulongo arbata yra tarpinis variantas tarp juodosios ir žaliosios arbatų. Priklausomai nuo arbatžolių apdorojimo, ulongas savo savybėmis gali būti panašesnis…

Šaltos Arbatos Receptai: Paprasta ir Efektyvu

Arbata yra nuostabus gėrimas, kuris tradiciškai geriamas karštas. Ji sušildo, atgaivina kūną bei nuraminą mintis. Tačiau atšilus orams, dažnai renkamės kitus, vėsius gėrimus. Yra ir kita galimybė – šalta arbata. Ją pasigaminti yra visiškai nesudėtinga, o gėrimas bus sveikas ir skanus.

zalioji arbata

Viskas apie žaliają arbatą

Kaip jau rašėme ankstesniame įraše apie arbatą, visų rūšių arbatos yra gaminamos iš to paties augalo – camellia sinensis. Todėl skirtumai atsiranda, nes naudojami kitokie arbatos lapelių apdorojimo metodai. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius žaliosios arbatos ypatumus, o daugiau apie juodosios arbatos gaminimą galite sužinoti kitame mūsų įraše.

arbata ir maistas

Kaip derinti arbatą su maistu?

Arbata savo skonių palete yra ne mažiau sudėtingas gėrimas nei vynas. Skirtingiems regionams, skirtingiems arbatų tipams būdingi vis kitokie niuansai. Todėl kaip ir vyną, arbatą galima ir netgi reikėtų derinti su tam tikru maistu, kad sustiprinti tam tikras šio gėrimo savybes. Žemiau mes pateikiame savo pasiūlymus, bet svarbiausia taisyklė – bandykite skirtingus derinius kol atrasite sau patinkančius variantus!

Juodoji arbata

Susipažinkite: Juodoji Arbata

Juodoji arbata yra populiariausia arbatos rūšis už Azijos ribų. English Breakfast ar Earl Grey taip pat yra juodosios arbatos. Tuo metu Kinijoje ar Japonijoje, pasakius “arbata”, žmonės instinktyviai galvoja apie žaliąją arbatą. Taigi kuo skiriasi šios arbatos rūšys? Kodėl juodoji arbata yra tokia populiari Vakaruose?

Arbata

Kas yra arbata?

Pasak legendos, 2732 metais prieš Kristų Kinijos imperatorius Shen Nung ilsėjosi po medžioklės ir vėjas atpūtė arbatos lapelį į jo vandens puodelį. Imperatorių suintrigavo malonus kvapas sklindantis iš puodelio ir jis tiesiog pamilo šį gėrimą. Negalime pasakyti kiek tikra yra ši legenda, tačiau aišku, kad arbata yra vienas iš seniausių žmonijos gėrimų. Pagal statistiką, arbata yra antras daugiausiai vartojamas gėrimas pasaulyje, populiarumu nusileidžiantis tik vandeniui.